SEBZELİ DANA KAPAMA TARİFİ

Sebzeli Dana Kapama Tarifi

Bu akşam lezzetli mi lezzetli, havucu, pırasası ve patatesi ile sağlıklı mı sağlıklı dana kapama yemeği yapmaya var mıyız hanımlar? 🙂

DANA KAPAMA TARİFİ

Dana etini 5 ayrı parçaya keselim. Bol suda iyice kanından arındırdıktan sonra tencereye koyup üzerine 1 litre soğuk su ilave edilir ve bir taşım kaynatılır. Kaynattıktan sonra köpüğünü alın ve kısık ateşte kaynamaya bırakın.

Havuçları yıkayıp kabuğundan kurtarıyoruz ve kişi başına 3-4 parça düşecek miktarda parmak şeklinde doğruyoruz. Pırasayı akar suda ayıklayın ve kişi başına 2 şer tane düşecek şekilde kesilir. Patatesi de aynı şekilde kişi başına 2 parça düşecek şekilde keselim.

Marulu yaprak yaprak ayıklayıp yıkayın. Yaklaşık 15 dakika kaynattığımız etlerin üzerine tuzu, havucu, pırasayı ve patatesi sırasıyla ekledikten sonra en üste marul yaprakları kapatılır.

Kapağını kapatıp etleri yumuşatıncaya kadar 45-60 dakika kaynatalım. Etler yumuşadığında her servis tabağına 1 parça et, ve ayırdığımız sebze parçaları ile birlikte dizilir. 1 parça salata yaprağı koyduktan sonra 1 çay bardağı kadar et suyu ilave ederek sıcak sıcak yenilir. Afiyet olsun, ellerinize sağlık.

Not: Resimdeki dana kapama fırında yapılmıştır. Örnek olarak yüklenmiştir. Ayrıca sebzeler marul yada kıvırcık olmak zorunda değildir. Etin yanında gidebilecek her türlü sebze tercih edilebilir.

MALZEMELERİMİZ

 • 1400 gr. dana eti
 • 800 gr. su
 • 150 gr. havuç
 • 250 gr. pırasa
 • 300 gr. patates
 • 400 gr. marul veya kıvırcık
 • Tuz
 • Karabiber

4 thoughts on “SEBZELİ DANA KAPAMA TARİFİ”

 1. Hello i will present for you, instagram viewer service.
  You can download images and videos from open instagram
  accounts. You can be ananonimys and watch instagram stories.

  Enjoy

 2. I can see that your page probably doesn’t have much visits.
  Your posts are interesting, you only need more new readers.

  I know a method that can cause a viral effect on your site.
  Search in google: Jemensso’s tricks

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir